Mistrzostwa Świata w dopingu: Rosjanie sądzą, że największe ryzyko stosowania dopingu dotyczy ich reprezentacji

Rosyjscy mężczyźni są najsilniej przekonani, że sportowcy stosują doping sponsorowany przez państwo (14%).

12% Rosjan sądzi, że ich reprezentacja w piłce nożnej użyje dopingu przed mistrzostwami świata lub w ich trakcie. Ich zdaniem Anglia, Niemcy i Francja to kolejne nacje najbardziej podejrzane o stosowanie dopingu.

Dzisiaj ma zostać ogłoszone, czy rosyjscy sportowcy zostaną dopuszczeni do udziału w przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich po tym, jak zostali oskarżeni o stosowanie sponsorowanego przez państwo dopingu. Rosyjscy atleci obu płci znaleźli się w ogniu pytań osób pragnących zrozumieć, jak daleko sięga afera dopingowa.

W trakcie gdy Rosja przygotowuje się do wystąpienia w roli gospodarza mistrzostw świata, nowe dane rzucają światło na to, co przeciętny Rosjanin sądzi na temat afer i tego, jakie mogą mieć one wpływ na przebieg organizowanej w jego kraju imprezy.

Według zrealizowanej niedawno ankiety, przygotowanej przez Bonuscodebets.pl i ośrodek badania opinii publicznej Wanta, 14% rosyjskich mężczyzn jest pewnych, że niektórzy z piłkarzy Sbornej użyją dopingu przed mistrzostwami lub w ich trakcie.

Badanie przeprowadzone w grudniu 2017 roku przy udziale 2200 Rosjan zamieszkałych w 11 miastach gospodarzach pozwala zrozumieć panujące w rosyjskim społeczeństwie opinie na temat afery dopingowej.

Rosjanie także podejrzewają własną ekipę narodową.

12% z nich uważa wręcz, że to rosyjska reprezentacja jest najbardziej prawdopodobnym winowajcą w kwestii dopingu. Wyniki ankiety wskazują, że następne najbardziej podejrzane o stosowanie dopingu kraje to kolejno Anglia (7%), Niemcy (6%) i Francja (5%).

Jeśli chodzi zaś o kraje cieszące się największym zaufaniem, są to według Rosjan Islandia, Szwajcaria oraz Panama. Nie więcej niż 1% ankietowanych uważa, że reprezentacje te skorzystają z substancji dopingujących.

Denis Zajkowskij wypowiedział się dla Bonuscodebets.pl: „Pomiędzy Rosjanami zdecydowanie panuje pewien niepokój w oczekiwaniu na decyzję IOC i to, jak ta decyzja może spowodować efekt domino rozciągający się na reprezentacje innych sportów”.

„Mistrzostwa świata to dla Rosji niezwykle ważny moment; szansa, aby kraj pokazał się światowej publiczności od innej strony. Fakt, że jeden na dziesięciu Rosjan uważa, że jego kraj będzie stosować doping na jednej z największych imprez na świecie pokazuje, do jakiego stopnia sięga niepokój opinii publicznej”.

Kontakt

  • Chrispereconomy
  • Toldbodgade 12
  • 1253 Copenhagen K DK
18+ | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin | Treści marketingowe